Børn, der ønsker at prøve kræfter med en ny sportsgren, har mulighed for en gratis prøvetræning med BMI Bloodhounds. Træner Thomas Johansen, der har mange års erfaring, leder træningen. Det er vigtigt, at deltagerne møder op til tiden, medbringer en drikkedunk og aktivt deltager i træningen. Arrangementet finder sted på Egelund Idrætscenter og Svømmebad.
Tidspunkt: Mandag 7. september 2026, kl. 17:00
Sted: Egelund Idrætscenter og Svømmebad, Bredgade 5, 8340 Malling
Entré: Fri entré
Tilmeld gratis prøvetræning
Tirsdag aften kan alle filmelskere glæde sig til at se en rørende film i Malling Bio. Filmen skildrer et ægtepar, der står over for livets udfordringer ved at begive sig på en tusind kilometer lang vandretur langs den engelske kyst. Med fremragende præstationer af Gillian Anderson og Jason Isaacs, udforsker filmen temaer om håb, modgang og eventyr. Filmen er baseret på Raynor Winns populære bestseller.
Tidspunkt: Tirsdag 8. september 2026, kl. 19:45
Sted: Malling Bio, Bredgade 49, 8340 Malling
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.