Seneste opdateringer fra Østjyllands Politi på X: Morten som vi har søgt efter siden i går, har nu haft ringet ind. Han var blevet opmærksom på, at folk savnede ham. Vi fjerner derfor vores efterlysning og anmoder borger og medier om, ligeledes at slette billeder og opslag. Tak for henvendelserne i sag! #politidk
Seneste opdateringer fra Østjyllands Brandvæsen på X: NATUREN ER KNAS TØR 🔥 Pas på i naturen, og overvej ikke at bruge ukrudtsbrænderen - Det er tørt og brandfarligt i det Østjyske. Vi har de seneste dage haft flere udrykninger til naturbrande - samt bygningsbrande pga. arbejde med ukrudtsbrænderen. PAS PÅ https://t.co/qYDrwi2G39
Der har været indbrud på Krekærlunds Allé i Malling i perioden mellem onsdag d. 28. maj kl. 16.00 og søndag d. 1. juni kl. 17.30. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke offentliggjort.
Lørdag den 31. maj blev der begået indbrud i en privat beboelse på Serinetoften i Malling. Indbruddet fandt sted mellem kl. 01:50 og kl. 09:00. Yderligere detaljer om hændelsen er endnu ikke offentliggjort.
Østjyllands Politikreds har modtaget anmeldelse om to indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Banevolden i Malling. Indbruddet blev begået den 31. maj kl. 20:20.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelse om fem indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Fløjstrupvej i Malling. Indbruddet blev begået i tidsrummet mellem fredag den 9. maj kl. 06.00 og søndag den 11. maj kl. 17.15.
Det seneste døgn er der blevet anmeldt seks indbrud i privat beboelse i Østjyllands Politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Krekærlunds Alle i Malling.
I løbet af det seneste døgn er der anmeldt tre indbrud i privat beboelse i Østjyllands Politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Nyløkkevej i Malling.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelse om tre indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Ajstrup Strandvej i Malling.
Der blev begået et indbrud på Mallinggårdsvej i Malling den 8. februar. Indbruddet fandt sted i tidsrummet mellem kl. 08.00 og kl. 16.30.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelser om fem indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Mallinggårdsvej i Malling.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelse om syv indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Mallinggårdsvej i Malling. Indbruddet blev begået mellem fredag d. 31/1 kl. 14.00 og søndag d. 2/2 kl. 08.50.
Et indbrud fandt sted på Askelunden i Malling mellem den 31. januar kl. 18:15 og den 1. februar kl. 18:30. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke tilgængelige.
Den 1. februar blev der begået et indbrud på Nyvej i Malling. Indbruddet fandt sted klokken 01:44. Yderligere detaljer om hændelsen er endnu ikke offentliggjort.
Et indbrud fandt sted på Malling Bjergevej i Malling onsdag den 29. januar. Indbruddet skete i tidsrummet mellem kl. 06.45 og kl. 16.00. Dette er en af fire indbrud i privat beboelse, der er blevet anmeldt i Østjyllands politikreds det seneste døgn.