Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Malling:
-
-
Freja S.
Fra Malling
Hejsa:) Jeg har en masse erfaring med rengøring, børn og dyr, men kan også en masse andet. Jeg er p... -
Mikkel S.
Fra Malling
Beskæring : Der findes næsten ikke den type vækstplante som jeg ikke har beskåret. Der ryddes s...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Jim G., Jannie B. og Tove D. søger hjælp til husopgaver i Malling
-
Markise med LED, vindsensor og motor montering med el tilslutning. Mål 400x350
Fra Jim G. (Malling)
Montering af markise 400x350 med LED, vindsensor og motor. Skal monteres på murstensvæg. -
Rengøring
Fra Jannie B. (Malling)
Grundig rengøring af stue, køkken, 3 værelser og 1 lille badeværelse. I 100 kvm hus. Der skal støv... -
Vores vandrør i køkken er måske stoppet
Fra Tove D. (Malling)
Vandrenser får ikke nok vand og opvaskemaskine giver fejlkode E4 - har brug for hjælp til at åbne v...
Jannie B., pernille F. og Bodil E. søger hjælp til haveopgaver i Malling
-
Luge ukrudt i have
Fra Jannie B. (Malling)
Har en større hæk og indkørsel hvor der skal luges ukrudt. Har ca samlet 30-40 meter hæk hvor der ... -
Tage ukrudt i haven og evt. beskære ting
Fra pernille F. (Malling)
Haven er stor og der er mange bede og bunddække som skal blive i haven, men der er meget ukrudt som... -
Fejlsøgning/evt. reparation af robotplæneklipper (Landxcape)
Fra Bodil E. (Malling)
Jeg har en robotplæneklipper (Landxcape), som efter vinteropbevaring ikke virker - måske kantlednin...
Balaji A., Lars C. og Ian D. søger hjælp til diverse opgaver i Malling
-
Muldvarpbekæmpelse
Fra Balaji A. (Malling)
Vi har muldvarp i haven. Der er ca. 20 muldvarpskud. Haven er ca. 700 kvm. -
Solfilm på 2 vinduer
Fra Lars C. (Malling)
Tilskæring og påførsel af allerede indkøbt solfilm på 2 vinduer. Glasflade 100x100 og tænker neders... -
Reparation af motorsav
Fra Ian D. (Malling)
Jeg har 3 motorsave af ca samme model, og vil gerne have hjælp til at få 2 stk til at fungere som d...